Rubriky
Jak čas plyne ...

Zpráva z misijního výjezdu do Rovinje

Odjezd 22. března, návrat 28. března 2013.

Souvislá misijní příprava studentů VOŠMT se ve školním roce 2012-13 uskutečnila formou misijního výjezdu do Rovinje v Chorvatsku. Ředitel školy se spojil s misionářem Jiřím Dohnalem, který nám poslal modlitební potřeby a domluvil s místními pastory zapojení našich studentů do duchovní práce na Istrii. Jiří Dohnal pracuje s manželkou na misii v Chorvatsku od roku 1996.

Misijního výjezdu se zúčastnilo celkem 19 osob – 14 studentů, ředitel školy a další 4 osoby na organizační výpomoc. Součástí misijní přípravy byla jak duchovní práce ve sborech, tak i fyzická práce na zahradě a na misijní chatce.

Studenti se na výjezd připravovali průběžně od začátku školního roku a s rostoucí intenzitou od února 2013. Abychom lépe pochopili prostředí, kde jsme měli pracovat, každý student vystoupil na ranních modlitbách s minireferátem o reáliích Chorvatska (národní parky, historie, průmysl ap.). Modlili jsme se za zdar akce, aby s námi nebylo víc práce než užitku a každé úterý jsme jednu vyučovací hodinu věnovali nácviku scének a organizaci výjezdu.

Každý student byl zapojen do účinkování v některé z následujících scének: Give me Your Heart, Židle a Life House. S finální režií scének nám pomohla Mareliz Marxová, učitelka hudby a tance na Univerzitě Nelsona Mandely v Jihoafrické republice, která je právě na doktorské stáži v Brně.

  • V sobotu 23. března studenti posloužili na shromáždění mládeže v Pule (svědectví v angličtině).
  • V neděli 24. března vystoupili na bohoslužbách v Pule, Rovinji (dopoledne) a v Labinu (večer).
  • V pondělí 25. března podali studenti svědectví o Bohu na skupince v Poreći.
  • V úterý 27. března se náš tým podílel na pouliční evangelizací v Pule.

V Pule, v historickém centru, pod širým nebem studenti velmi pohotově zahráli scénky Give me Your Heart a Židle. S minikázáním o obsahu scénky vystoupil Ondřej Nawrat. Ostatní se snažili anglicky nebo pomocí překladu do chorvatštiny oslovit kolemjdoucí. Duch svatý si tuto velmi improvizovanou evangelizaci svrchovaně použil a ještě ten večer přivedl z ulice do klubu křesťanské mládeže deset dětí.

  • Ve středu 28. března jsme s křesťany v Rovinji rozdávali pozvánky na Večer chval, který měl téhož dne být ve sboru v Rovinji. Zároveň jsme zvali „náctileté“ na pravidelná setkání mládeže v pátek.

Modlíme se, aby se Bůh k naší práci přiznal a svou mocí působil v srdcích lidí, které jsme v ulicích oslovili.

Večer chval pod vedením Jiřího Dohnala trval asi 90 minut a dodnes nám zní v uších: Sve što trebam, Ti si, tj. Vše co potřebuji, jsi ty (Bože).

Kromě duchovních aktivit popsaných výše studenti věnovali tři dopoledne práci na rekultivaci zahrady, pleli záhony, rozváželi kompost (hnůj). Kluci v neobvykle kamenité půdě vykopali příkop pro elektrickou přípojku do srubu a pomohli s připojením vody.

Abychom mohli takto pracovat, museli jsme si sami vařit, nakupovat potraviny, bydleli jsme v malých prostorách modlitebny s jedinou sprchou/záchodem. Ale bojovali jsme a zvítězili. Všichni naši studenti se osvědčili jako lidé s potenciálem Božích služebníků.

V Kolíně 3. dubna 2013

Ing. Yvona Bubanová, učitelka praxe

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..