Rubriky
Jak čas plyne ...

Soutěž o nejlepší Bethesdu

Během misijního výjezdu do Rovinje jsme byli ubytováni v modlitebně sboru, který vede bratr Jiří Dohnal. V počtu 18 lidí jsme se tísnili v prostorách, které jsme v neděli a ve středu museli vyklidit kvůli bohoslužbám. Největší zkouškou byl pro nás záchod a sprcha, jelikož se obojí nacházelo v jediné místnosti.

V době Pána Ježíše byl v Jeruzalémě rybník zvaný Bethesda. Pánův anděl do něj občas sestupoval a vířil vodu, a kdo do rybníka vstoupil první, byl uzdraven. Všichni známe ten příběh, že Pán Ježíš u rybníka potkal těžce nemocného člověka. Ten si Pánu postěžoval slovy: „Nemám nikoho, kdo by mne snesl do vody. Než se do rybníka dostanu, jiný tam sestupuje přede mnou.“ Našeho studenta Ota Faldynu napadla zajímavá asociace: „Než se do sprchy dostanu, jiný tam vstupuje přede mnou.“

Tehdy jsem si řekl, co bychom dělali, kdybychom museli v této modlitebně vydržet ne jenom šest nocí, ale třeba tři měsíce.

Po návratu do Kolína jsem vyhlásil soutěž o nejlepší Bethesdu, tj. o nejlepší nebo nejvtipnější řešení našeho přežití. Vymyslel jsem fiktivní příběh o euroskeptickém diktátorovi Stojanu Jakotičovi, který se dostal k moci a vyhlásil v Rovinji stanné právo. To nám znemožnilo odjet domů a museli jsme zůstat v modlitebně další tři měsíce.

Do soutěže se přihlásili tři studenti: David Kučera, Olga Nagláková a Ondřej Nawrat.
Jejich soutěžní příspěvky si můžete přečíst níže.

David Kucera
Ondřej Nawrat
Olga Nagláková

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..