Rubriky
Jak čas plyne ...

Krok za krokem, krůček po krůčku

Boží vůle (God’s Will)
Napsal David H. Roper
Our Daily Bread dne 16. září 2013

Často hledáme Boží vůli – zvlášť když jsme v obtížné situaci. Chceme vědět, co s námi teď bude. Máme zůstat, kde jsme, nebo nás Bůh chce mít někde jinde? To zjistíme jedině tak, že budeme dělat věci, které Bůh od nás požaduje nyní – naše závazky přítomného okamžiku – a když budeme čekat, že nám Bůh ukáže další krok.

Když poslušně děláš to, co máš, dostaneš sílu pro další krok, a pak další. Krok za krokem, krůček po krůčku. Takto se učíme chodit s Bohem.

Možná si řekneš: „Udělám tedy první krok, ale co bude dál?” To je ovšem Boží věc. Tvůj úkol i můj je dnes poslouchat a nechat budoucnost na Něm.

Žalmista říká, že naše kroky jsou “spravovány Hospodinem” (37,23 – BK). Vše co potřebujeme znát, je směr dnešního dne. Zítřejší pokyny nám nejsou k ničemu. George MacDonald řekl: “Nemůžeme rozumět následující stránce Boží učebnice, vidíme jen tu, kterou máme před sebou. Taky nám není dovoleno otočit list, dokud jsme nezvládli přítomnou lekci.”

Jestliže nám záleží na Boží vůli a posloucháme jeho každodenní pokyny a varování, jestliže ve víře jdeme po stezce poslušnosti, zjistíme, že Bůh nás provádí každým dnem. Jak poznamenal Ježíš: “Zítřek bude mít své vlastní starosti” (Mt 6,34 – ČSP).

Blaze člověku, který rozezná, kudy jde Bůh a jde pak stejným směrem.

Přeložil Milan Buban

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..