Co říká mé zpětné zrcátko

Když mě uvidíte, jak jedu svým autem, podívejte se na levé zpětné zrcátko. Zjistíte, že z něj visí kousek izolační pásky. Při jízdě po dálnici se páska rozebzučí a vypráví následující příhodu.

Byli jsme na dovolené v kempu u moře. Jak už to bývá, v kempu si sousedy nevyberete. Chování našeho souseda, už nevím přesně co udělal, mě velmi popudilo. Byl bezohledný, neopatrný nebo zákeřný – to už si přesně nepamatuji. Vím jen, že mě pořádně naštval. Když jsem nasedal do auta, byl jsem plný hněvu. Mluvil jsem s manželkou, jak je náš soused hrozný. To rozptýlilo mou pozornost. Při couvání jsem si nevšiml, že jsem velmi blízko stromu. Ozvalo se nepříjemné prasknutí a – levé zpětné zrcátko bylo naruby.

Můj hněv byl náhle pryč, vystřídala ho starost, kolik zaplatím za opravu zrcátka. Naštěstí jen prasklo, zalepil jsem je Chemoprenem, přelepil lepicí páskou. Při jízdě po dálnici se páska rozebzučí a říká: „Lidským hněvem spravedlnost Boží neprosadíš!“

Kéž bych si dokázal poručit, že ode dneška se už nebudu na nikoho zlobit. A když mi někdo ublíží, budu mu okamžitě žehnat. Ale copak se můžu spolehnout jen na své rozhodnutí!?

Pane Ježíši, potřebuji tvou pomoc, zadrž můj hněv a změň ho v modlitbu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..