Trvalý mír

Přeloženo z: MCCASLAND, David C. Lasting Peace. In: Our Daily Bread [online]. 2014 [cit. 2014-12-24]. Dostupné z: odb.org

Na štědrý večer roku 1914, v průběhu 1. světové války, na západní frontě v délce 30 mil utichly zbraně. Vojáci opatrně vyhlíželi ze zákopů a jen několik z nich vylezlo ven, aby opravili svá stanoviště nebo pohřbili mrtvé. Když se setmělo, některé oddíly na německé straně rozsvítily lucerny a začaly zpívat vánoční koledy. Mužové na britské straně na to reagovali potleskem a voláním na pozdrav.

Následujícího dne se německé, francouzské a britské oddíly shromáždily na „území nikoho“. Vojáci si potřásali rukama, dělili se o jídlo a dávali si dárky. Bylo to krátké válečné příměří, které brzy přehlušily výstřely z kanónů a mechanických zbraní. Avšak ti, kteří toto “Vánoční příměří”, jak se mu začalo říkat, zažili, nikdy nezapomněli na své pocity, když se v nich rozhořela touha po trvalém míru.

V Izajášově proroctví o příchodu Mesiáše čteme: „… bude mu dáno jméno: ‚Divuplný rádce, Božský bohatýr, Otec věčnosti, Vládce pokoje'“ (Izajáš 9,5). Prostřednictvím své smrti na kříži Ježíš odstranil „území nikoho“ mezi námi a Bohem. „V něm je náš mír“ (Efezským 2,4).

V Ježíši Kristu můžeme najít mír s Bohem a harmonické vztahy s lidmi.
Toto je život proměňující poselství Vánoc!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..