Rubriky
Jak čas plyne ...

Jak mě Bůh zachránil

Stalo se to v neděli 18. dubna 1982. Bylo mi necelých 19 let a byl jsem posluchačem 1. ročníku pedagogické fakulty v Praze. Na podzim roku 1981 mě navštívil kamarád ze střední školy a vyprávěl mi, jak Kristus změnil jeho život. Myslel jsem si, že se zapletl s nějakou sektou. Hádali jsme se, byl jsem rozhodnutý zpochybnit každý jeho argument. Ale zároveň jsem viděl, že se můj kamarád doopravdy změnil. Vyzařoval vnitřní pokoj.

Kamarád Vladan mě seznámil s rodinou pastora Pavla Kocura na Smíchově. V jeho bytě se v době totality konaly bohoslužby. Kocurovi byli hodní a obětaví lidé. Sestra Helenka mě přijala jako svého syna. Zúčastnil jsem se nedělních bohoslužeb, kde se lidé modlili v cizích jazycích.

18. dubna 1982 byla neděle. Učil jsem se na koleji a tu náhle, zničehonic mi došlo, že mě Bůh nabízí, abych se stal křesťanem. Věděl jsem, že mám jít za Vladanem a říct mu, že chci, aby se Kristus stal mým Spasitelem. Zároveň jsem si uvědomoval, že mě k tomu vůbec nikdo nenutí. Díval jsem se na modré nebe a jako by se někdo ptal: “Opravdu to chceš udělat?” Odpověděl jsem: „Ano, chci!“

Vladan nebyl doma, tak jsem z telefonní budky zavolal pastoru Kocurovi, jestli neví, kde je. Vladan přijel a já jsem mu řekl, že chci přijmout Krista jako Spasitele. Bylo vidět, že mi nevěří. Vždyť jsem se s ním několik měsíců o víře jenom hádal. Tak jsme jeli na Smíchov ke Kocurovým.

Pastor i jeho manželka byli doma a myslím, že také oba jejich synové. Všechny jsem zavolal do kuchyně a řekl jsem, že chci přijmout Krista jako Spasitele.[1] Neměl jsem z toho žádný příjemný pocit. Naopak mi moje ego řeklo, že jsem se velice ztrapnil. Ale já jsem hlas ega ignoroval!

Pastor mě zavedl do obýváku a přečetl Ježíšova slova: „Já jsem dveře. Kdo vejde skrze mne, bude zachráněn, bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu (Jan 10,9).“ Přiznám se, že jsem těm slovům tehdy nerozuměl, ale vyložil jsem si je po svém. Když jsem pak vycházel od Kocurových, pomyslel jsem si: „Teď vycházím ze starého života, abych začal nový život s Bohem.“


[1] Tehdy jsem ještě nemluvil česky a doslova jsem řekl: “Rozhodol som sa vyznať Pána Ježiša Krista.”

1 komentář u „Jak mě Bůh zachránil“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..